Biblioteka - Aktualności

25 marca 2014 09:21 | Biblioteka - Aktualności

Arkadiusz Niemirski w Gołuchowie i Kościelnej Wsi

Dnia 24.03.2014 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filii Bibliotecznej w Kościelnej Wsi gościł Arkadiusz Niemirski – autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – powieściopisarz, dziennikarz, satyryk w jednej osobie. Pisarz spotkał się z uczniami ze Szkół Podstawowych z Gołuchowa i Kościelnej Wsi.
Pan Niemirski niezwykle barwnie i często żartobliwie, opowiadał o swoich zainteresowaniach muzycznych – zespołach Procol Harum, Genesis; działalności kabaretowej, ale przede wszystkim o swojej twórczości literackiej. Młodym uczestnikom spotkania przybliżył m.in. postacie najsłynniejszych detektywów z literatury oraz filmu, wśród których znaleźli się m.in. Sherlock Holmes, Hercules Poirot, Miss Marple, Philip Marlowe, Joe Alex, William Murdoch.  Nie zabrakło również polskiego akcentu, którym okazał się...Pan Samochodzik, a o którym nasz gość miał bardzo dużo do powiedzenia. Arkadiusz Niemirski jest, bowiem – zgodnie z wolą rodziny Zbigniewa Nienackiego, kontynuatorem serii książek o przygodach nieśmiertelnego, ciągle aktualnego i fascynującego historyka i muzealnika Tomasza, czyli Pana Samochodzika. Spod pióra naszego gościa wyszło 16 książek poświęconych temu bohaterowi.
Obecnie, Arkadiusz Niemirski zajmuje się wyłącznie „oryginalną” twórczością. W ostatnich latach ukazały się jego książki zatytułowane: „Pojedynek detektywów”, „Tajemnica Fabritiusa” oraz „Klątwa Nipkowa”.  Opowieści pana Niemirskiego ilustrowane były ciekawą prezentacją multimedialną, a dzieci, które wzięły w nich udział zapowiedziały, że z chęcią będą sięgać po jego powieści.
Spotkania zakończyły się gromkimi oklaskami oraz wieloma rozdanymi przez pisarza autografami.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1749 razy.

Wydrukuj

Do góry