Biblioteka - Aktualności

28 listopada 2014 15:30 | Biblioteka - Aktualności

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PLACÓWKACH GOŁUCHOWSKIEJ KSIĄŻNICY

Aby uczcić Święto Pluszowego Misia poszczególne placówki Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów zorganizowały spotkania z najmłodszymi czytelnikami. W przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach edukacyjnych uczestniczyły dzieci z przedszkoli i klas I szkół podstawowych.

Oddział Dla Dzieci i Młodzieży w Gołuchowie – zaprosił przedszkolaki z grup „Motylki”, „Żabki” i „Pszczółki”, które przybyły do biblioteki wraz ze swymi pluszakami. Podczas spotkań dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały fragmentów książek o Kubusiu Puchatku, śpiewały piosenki, wykonywały prace plastyczne oraz uczestniczyły, w podziale na grupy „Tygryska” i „Kubusia”, w zabawach rekreacyjno-sportowych. 

W Filii Bibliotecznej w Kościelnej Wsi – Dzień Pluszowego Misia obchodzono w dwóch klasach pierwszych. Dzieci z klasy Ib zrobiły własnoręcznie misie i recytowały wierszyki o Misiu Puchatku, natomiast uczniowie klasy Ia opowiadali o swoich paluszkach przyniesionych z domu oraz śpiewali piosenki o misiu. Dzieci, za pomocą prezentacji multimedialnej poznały też historię pluszowego misia. Na koniec uczniowie obydwu klas wykonali maski prezentujące twarze misiów.

Filia w Tursku zorganizowała obchody Święta Pluszowego Misia wspólnie z Biblioteką Szkoły Podstawowej, a uczestniczyły w nich dzieci z klasy I. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli krótką prezentację multimedialną pt. „Misie w literaturze i w filmie”, następnie wysłuchali przygód o Kubusiu Puchatku, a także wzięli udział w ciekawych zabawach i konkursach. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci otrzymały słodki upominek. Podobne zajęcia zorganizowano dla przedszkolaków, a były podczas nich: głośne czytanie, pląsy, tańce, zabawy i zagadki poświęcone misiom.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1691 razy.

Wydrukuj

Do góry