Biblioteka - Aktualności

30 marca 2016 16:58 | Biblioteka - Aktualności

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Miklasem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Krzysztofem Miklasem, komentatorem sportowym, który przez 30 lat pracował z mikrofonem i kamerą w Polskim Radiu oraz Telewizji Polskiej, komentował dziesiątki igrzysk olimpijskich oraz setki imprez sportowych krajowych i zagranicznych.

4 kwietnia 2016 r. o godz. 12:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów, opowiadał będzie o swojej najnowszej powieści zatytułowanej „Przewrotność losu”. Jak pisze sam autor: „Jest to opowieść o wielkiej młodzieńczej, studenckiej miłości osadzonej w realiach 1968 roku i splątanej z politycznymi wydarzeniami tamtego czasu (tzw. wypadki marcowe, histeria antysemicka, najazd wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację). W „Przewrotności losu”, której akcja toczy się w Warszawie, Jarocinie (w książce pod nazwą Starocin), Piotrkowie Tryb., na wyspie Wolin i jednostce wojskowej na Mazurach, starałem się pokazać rozmaitość ludzkich charakterów i postaw, spotykanych w tamtych (ale pewnie nie tylko) czasach".

Warto dodać, że Pan Krzysztof Miklas był gościem uroczystego otwarcia ORLIKA w Gołuchowie w 2012 r.

Zapraszamy serdecznie!

Organizatorzy: Samorząd Gminy Gołuchów, Stowarzyszenie SENIOR XXI, Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów, Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK”.

Przeczytano: 1691 razy.

Wydrukuj

Do góry