Inwestycje realizowane

14 lutego 2013 08:28 | Inwestycje realizowane

GCK „Zamek” buduje place zabaw dla dzieci

Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” wybudowało na przełomie października i listopada 2012 roku,  trzy place zabaw dla dzieci, jeden w miejscowości Karsy oraz dwa w Gołuchowie. Natomiast wiosną 2013 roku, planowane jest wybudowanie kolejnego placu, tym razem w miejscowości Kościelna Wieś.

Tworzenie bezpiecznych miejsc zabaw dla dzieci zapewnia im rozwój i doskonalenie prostych umiejętności poprzez zabawę. Każdy zamontowany zestaw jest inny. Różnią się głównie zastosowanymi elementami do zabawy oraz kolorystyką. Poszczególne elementy zbudowane są z drewna sosnowego, wodoodpornej sklejki i części metalowych. Spełniają normy oraz posiadają certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo korzystającym z nich dzieciom.

Środki finansowe na budowę placów zabaw pochodzą ze środków pozyskanych w ramach realizacji Oś 4 Leader PROW 2007-2013 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach osi 3 ale przyczyniają się do osiągniecia celów tej osi” oraz z budżetu Gminy Gołuchów. Obecnie GCK „Zamek” jest na etapie finansowego rozliczenia wykonanych robót.  

W miejscowości Karsy, plac do zabaw dla dzieci znajduje się przy budynku OSP Karsy. Dzieci posiadają do swojej dyspozycji główny zestaw zabawowy składający się ze zjeżdżalni, wieży, ścianki wspinaczkowej, pomostu, liny do wspinania oraz elementów dodatkowych:

- huśtawki ważka,

- huśtawki wahadłowej podwójnej,

- bujaka pojedynczego Motorek oraz 4-osobowego Koniczynka.

Koszt budowy placu zabaw wyniósł 30 663,90 zł brutto, przy czym kwota planowanego dofinansowania wynosi 22 969 zł.

 

Pierwszy z placów zabaw w Gołuchowie znajduje się przy ulicy Żeromskiego. W jego skład wchodzi zestaw zabawowy składający się z dwóch zjeżdżalni, wież, trap, ścianki wspinaczkowej, rury strażackiej, pomostów ruchomych oraz podestów. Ponad to zestaw obejmuje:

- huśtawkę wahadłową podwójną,

- huśtawkę ważka,

- bujak podwójny Pieski,

- bujak pojedynczy Auto i Konik.

Koszt budowy placu zabaw wyniósł 31 709,40 zł brutto, planowana kwota dofinansowania -23 572 zł.

Drugi plac w Gołuchowie, położony jest na boisku przy ulicy 23-go Stycznia. Składa się z podstawowego zestawu zabaw, podobnego do placu w Karsach oraz dodatkowo dzieci mają do swojej dyspozycji:

- huśtawkę typu ważka,

- huśtawkę wahadłową podwójną,

- bujak pojedynczy Konik i Motorek,

- bujak 4-osobowy Koniczynka.

Koszt budowy placu zabaw wyniósł 30 946,80 zł brutto, oczekiwane dofinansowanie wynosi 23 572 zł.

Ponadto, wszystkie z placów zabaw zostały wyposażone w ławki, tablicę zawierającą regulamin przebywania na placu zabaw oraz kosz na śmieci.

Zdjęcia:

Przeczytano: 2232 razy.

Wydrukuj

Do góry