LKS Gołuchów

Rada Gminy Gołuchów, Uchwałą Nr XLI/287/2006 z dnia 31.05.2006r. nadała

Ludowemu Klubowi Sportowemu w Gołuchowietytuł honorowy „Zasłużony dla Gminy Gołuchów”

 Ludowy Zespół Sportowy rozpoczął zorganizowaną działalność w 1946 r. Rozwój działalności Klubu nastąpił na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, kiedy to w wielosekcyjnym klubie uprawiano lekkoatletykę, siatkówkę, boks, strzelectwo, piłkę ręczną i tenis stołowy. W 1968 r. piłkarze ręczni uczestniczyli w finałowym turnieju o mistrzostwo województwa poznańskiego zajmując na turnieju w Gnieźnie drugie miejsce. Wynik ten powtórzyli kilka lat później w Kępnie. W tym też czasie ekipa z Gołuchowa zajęła 6 miejsce w kraju w warcabach stupolowych. Dobre wyniki uzyskali także szachiści. Na początku lat osiemdziesiątych prężnie działała sekcja tenisa stołowego.

Kryzys Klubu nastąpił w latach 1989 – 91. W okresie tym Klub właściwie przestał funkcjonować. W 1992 r. zrodziła się idea reaktywowania działalności Klubu jako Ludowego Klubu Sportowego. Drużynę piłki nożnej zgłoszono dl klasy B. Po roku grała już w A-klasie, by w następnym awansować do klasy okręgowej. Po sezonie 1997/98 Klub awansował do IV ligi, gdzie gra do dnia dzisiejszego zdobywając w międzyczasie dwukrotnie puchar Polski na szczeblu okręgowym i plasując się wyżej w tabelach niż drużyny z Kalisz, a Ostrowa Wlkp. czy Pleszewa.

Klub prowadzi bardzo ożywioną działalność wśród młodzieży posiadając kilka piłkarskich drużyn młodzieżowych i odnoszącą wiele sukcesów sekcję tenisa stołowego.

Przyczynia się poprzez swoje sukcesy do promocji Gołuchowa i Gminy Gołuchów.

Wnioskowany tytuł honorowy będzie dowodem wdzięczności za wieloletnią, często społeczną, pracę pokoleń działaczy, trenerów i zawodników w roku 60-lecia Klubu.

 lks1.jpg [448x336]