Wiadomości

15 grudnia 2016 12:55 | Wiadomości

XI Gołuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Gołuchowskie anioły witały w minioną niedzielę uczestników Jarmarku wchodzących na Halę Widowiskowo-Sortową w Gołuchowie. Anioł bowiem był motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia. Jarmark tradycyjnie odbywał się w trzech wymiarach: artystycznym, handlowym i kulinarnym. W części artystycznej prezentowali się młodzi gołuchowscy adepci sztuki tanecznej ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedlcu wystawili Jasełka, Orkiestra Dęta OSP z Kościelnej Wsi zagrała koncert kolęd. Wystąpili również:  Mateusz Wróblewski, beatboxer z Gołuchowa – laureat Młodzieżowej Nagrody Artystycznej w Erkner, Stanisław Podymski – laureat projektu „Senior z Inicjatywą” w Krotoszynie oraz duet gołuchowskich gimnazjalistek.
Na stoiskach jarmarcznych znów znaleźć można było ręcznie wykonane stroiki, bombki, kartki świąteczne i inne cieszące oko ozdoby. Seniorzy tradycyjnie prowadzili świąteczną kawiarenkę, panie z KGW Bielawy – PIERNIKARNIĘ, gdzie dzieci własnoręcznie lukrowały pierniki. Wszystkich częstowano makiełkami.
Jarmark to również doskonała okazja aby podsumować projekty, które realizowane były w różnych instytucjach na przestrzeni roku. Podsumowano więc akcję promocyjną „ Przyjeżdżajcie do Gołuchowa”, akcję biegową „Spalamy kalorie”, konkurs „Segregacja śmieci w oczach dzieci” oraz projekt Szkoły Podstawowej z Gołuchowa pt. „Gołuchów w miniaturze”.
Ponadto, dzieci miały okazję spotkać się ze św. Mikołajem i uczestniczyć w świątecznych zabawach przygotowanych przez animatorów z Uciechowa. Wszyscy podziwiali anioły na szczudłach. Uczestnicy głosowali również na jarmarczne anioły wykonane przez szóstoklasistów ze szkół podstawowych z naszej gminy. Pracownicy Biblioteki Publicznej prowadzili Świąteczną Akademię Artystyczną.
Wójt oraz organizatorzy wydarzenia złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Info. GCK ZAMEK

Zdjęcia:

Przeczytano: 2301 razy.

Wydrukuj

Do góry