Wiadomości

03 lipca 2018 12:54 | Wiadomości

GołBREAK koncertowo powitał lato w Gołuchowie! Projekt muzyczny – „Dzieci Kwiaty”.

Koncerty na powitanie lata, organizowane przez Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” w Gołuchowie, stały się już niemalże tradycją. Od trzech lat bowiem, w muzyczną podróż do lat 60-tych i 70-tych, w ramach projektu „Dzieci Kwiaty”, zabiera publiczność grupa GołBREAK, którą tworzą mieszkańcy gminy. Nad warsztatem wokalnym grupy pracuje Joanna Gogulska. Gołuchowscy adepci Akademii Wokalno-Scenicznej Joanny Gogulskiej spotykają się na comiesięcznych warsztatach w ciągu roku. Koncert letni poprzedzony był tygodniowymi warsztatami zorganizowanymi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Koncert otworzył i gości powitał Marek Zdunek – Wójt Gminy Gołuchów. List z życzeniami  gratulacjami dla organizatorów od Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego odczytała Oliwia Hulak z grupy GołBREAK. Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak, dyrektor Gołuchowskiego Centrum Kultury „ZAMEK” wyjaśniła genezę nazwy GołBREAK i życzyła publiczności wielu artystycznych doznań.
Podczas tegorocznego koncertu, w klimat sielskiego lata wprowadziła publiczność najmłodsza grupa wokalna w składzie: Maja Hulak, Nadia Jędrzejak, Konga Kochanek, Agata Wojtkowiak, Weronika Kozibura, Berenika Baraniak i Helena Karpińska, śpiewając utwór do słów wiersza Marii Konopnickiej „Co słonko widziało” , i muzyki skomponowanej przez Joannę Gogulską. Obraz przeniesienia w czasie do przełomu XIX i XX wieku dopełniły stroje i kwiatowe wianki dziewczynek.
Grupa GołBREAK rozpoczęła swój występ od piosenki „Powiedzmy sobie”. Utwór ten, do słów Andrzeja Wawrzyniaka i muzyki Joanny Gogulskiej, to swoistego rodzaju hymn grupy wokalnej, mówiący o czerpaniu radości ze wspólnego muzykowania o każdej porze roku. Kolejne utwory porwały już publiczność. Grupa młodzieżowa zaśpiewała „Ja to się cieszę byle czym” z repertuaru Wojciecha Skowrońskiego i Alibabek (partie solowe w wykonaniu Marceliny Lewickiej) oraz utwór „Matylda” z repertuaru  grupy TEST (Partie solowe – Oliwier Korkosz).
Grupa dorosłych z kolei prezentowała utwory: „Podaruj mi trochę słońca” z repertuaru Ewy Bem, „Nigdy w życiu nie jest tak”, z repertuaru zespołu BEMIBEM, (partia solowa – Magdalena Zasieczna) „Radość najpiękniejszych lat”, z repertuaru Anny Jantar, (partie solowe Natalia Góralczyk i Agata Gałczyńska), „Kwiaty we włosach” – zespołu Czerwone Gitary, (partie solowe: Maria Horzowska, Katarzyna Marcinkowska i Barbara Matuszak) i „Słuchaj Rytmu” z repertuaru grupy Breakout i Miry Kubasińskiej (partia solowa – Natalia Cicha).
Autorem wszystkich aranżacji muzyczny jest  Joanna Gogulska, która podczas warsztatów i koncertu pełniła również role odpowiednio: instruktora wokalistyki i dyrygentki. Funkcję konferansjera pełnił  Witold Pelka, który nie tylko edukował publiczność opowiadając o subkulturze, światopoglądach i rzeczywistości w jakiej przyszło żyć „Dzieciom Kwiatom”, ale również nawiązywał świetny kontakt z publicznością. Na instrumentach klawiszowych debiutował w Gołuchowie Maciej Bąk. Na instrumentach perkusyjnych z kolei, współpracujący z grupą GołBREAK – Mariusz Stawicki.
Koncert odbył się w wiacie edukacyjnej Ośrodka Kul tury Leśnej w Gołuchowie.
Realizator dźwięku i światła – firma KRISpro.
Fot. M. Stasiak, S. Małyszko
Info. GCK „ZAMEK”

Zdjęcia:

Przeczytano: 1397 razy.

Wydrukuj

Do góry