Wiadomości

20 sierpnia 2018 13:32 | Wiadomości

Prezentujemy Państwu tegorocznych Starostów i Asystentów Dożynek Gminnych

Pan Piotr Kubiak z Krzywosądowa – Starosta Dożynek
W roku 1990 przejął gospodarstwo rolne po rodzicach. Wraz z żoną Mariolą gospodarują na 40 ha. Prowadzą zróżnicowaną produkcję roślinną i zwierzęcą. W gospodarstwie uprawia się zboża i rośliny okopowe: buraki i ziemniaki. W związku z tym, że gospodarstwo specjalizuje się w hodowli bydła opasowego, znaczną część areału zajmuje kukurydza. W roku 2015 Pan Piotr wymienił cały park maszynowy. W gospodarstwie chętnie pomagają dzieci: córka Anna z mężem, syn Rafał i syn Łukasz. Jak podkreśla Pan Piotr, czasu wolnego w gospodarstwie zawsze brakuje, ale w miarę możliwości zawsze spędza go z rodziną.
Pani Małgorzata Okoniewska z Kars – Starościna Dożynek
Pani Małgorzata wychowała się w gospodarstwie rolnym u rodziców w Karsach. Gospodarstwo to specjalizowało się w hodowli trzody chlewnej i uprawie ziemniaków. Obecnie Pani Małgorzata pracuje zawodowo w branży krawieckiej, ale na co dzień pomaga w gospodarstwie rolnym swojemu bratu. Pani Małgorzata wychowała syna i dwie córki. Jest również szczęśliwą babcią sześciorga wnucząt. W wolnym czasie uprawia turystykę rowerową, podkreśla, że brała udział w każdym naszym Rajdzie Rowerowym. Lubi również pielęgnować ogród kwiatowy.
Pan Łukasz Płończak z Krzywosądowa– Asystent Starosty
Pan Łukasz, wspólnie z żoną Magdaleną, prowadzi od 2012r. gospodarstwo rolne o powierzchni 15 ha. Uprawia ziemniaki, buraki cukrowe oraz zboża. W przyszłości przejmie gospodarstwo rolne ojca o powierzchni 10 ha, w którym obecnie pomaga przy hodowli bydła opasowego oraz trzody chlewnej. Pan Łukasz stara się modernizować swoje gospodarstwo, ponieważ planuje sukcesywnie zwiększać hodowlę bydła opasowego. Kocha swoją rodzinę, a wspólne wyjazdy na basen, do parku czy zabawa z półroczną córeczką sprawiają mu największą przyjemność.
Pani Ilona Przodaszek z Kars – Asystentka Starościny
Pani Ilona wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 9,3 ha. Gospodarstwo to specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej, uprawie zboża i ziemniaków. Jest szczęśliwą mamą 4-letniej Agatki i 5 -miesięcznego Szymona. Wśród swoich zainteresowań, Pani Ilona wymienia czytanie książek i kulinaria. Obecnie swoją uwagę skupia na wychowywaniu dzieci.
Info. GCK „ZAMEK”

Przeczytano: 1394 razy.

Wydrukuj

Do góry