Wiadomości

27 września 2018 07:47 | Wiadomości

X Gminny Dzień Seniora

22 września 2018r po raz dziesiąty Samorząd Gminny  i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w  Gołuchowie gościli gołuchowskich seniorów w Hali Sportowo -Widowiskowej w Gołuchowie na Jubileuszowym X Gminnym Dniu Seniora

W wydarzeniu tym uczestniczyło około 600 Seniorów tj. mieszkańców którzy ukończyli 70 rok życia. Seniorzy w Gołuchowie to duża ale tez prężnie działająca grupa społeczna, wśród których aktywnych i zarażających swoimi pasjami nie brakuje. Dla wyróżniających się działalnością na rzecz społeczeństwa lokalnego Samorząd Gminny ufundował odznakę „SPOKO SENIOR”. Pierwsi  zdobywcy „SPOKO SENIORA” pojawili się w 2012 roku i od tamtej chwili w Gołuchowie jest 22 „SPOKO SENIORÓW”. Tegoroczne spotkanie zasiliło grono  odznaczonych o kolejnych 7 osób; Elżbietę Twardowską, Andrzeja Darownego, Martę Uciechowską, Stanisława Podymskiego, Irenę Walendowską, Julię Krawczyk oraz Antoniego Razika, którym odznakę wręczyli Pan Marek Zdunek – Wójt oraz Jan Sobczak – Przewodniczący Rady Gminy.

 Organizatorzy Gminnego dnia Seniora złożyli także życzenia jubilatom, wśród których znaleźli się:

- Pani Stanisława Kubasik, która w tym roku ukończy  101 LAT

-Pani  Helena Wróblewska, która w tym ukończyła  99 LAT

-Pan Adrian Edmund, któryw tym roku ukończy  83 urodziny

-Pani Marianna Rataj, która w tym roku  obchodziła  swoje  83 urodziny

-Pani Halina Andrzejak, która w tym roku obchodziła swoje  77 urodziny  

- Pan Tadeusz Ciebielski, który w tym roku ukończy  86 urodziny            

Wśród Jubileuszy uczczono także  60 ROCZNICĘ ŚLUBU Państwa Aleksandry i Stanisława Juszczaków  z Czechla.

Spotkanie dla Seniorów uświetnił występ Zespołu Piano Song ,który znanymi kowerami w wykonaniu artystów Zespołu rozbawił widownię zarażając  młodzieńczą energią i pasją w wykonywanych utworach.

Seniorzy ugoszczeni pysznym obiadem, słodkim ciachem i kawą bawili się przy muzyce kapeli „Tursko” , której nie mogło  na tym wydarzeniu zabraknąć.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1078 razy.

Wydrukuj

Do góry