Wiadomości

11 grudnia 2018 21:55 | Wiadomości

XIII Gołuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy – 9 grudnia 2018 r.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gołuchowie wpisał się już w kalendarz imprez gminy Gołuchów oraz w świadomość mieszkańców, którzy chętnie spędzają grudniowe popołudnie w świątecznej atmosferze, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gołuchowie.
Tegoroczny Jarmark obfitował w świąteczne atrakcje. W strefie artystycznej prezentowali się młodzi adepci sztuki tanecznej ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej (to dzieci z terenu gminy Goluchów ćwiczące regularnie w Gołuchowie i Kościelnej Wsi), Chór Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Gołuchowa pod kierownictwem nauczycielki p. Aleksandry Majchrowicz oraz Folk Kapela „Góralska Hora” ze Szczyrku.
Podsumowano liczne konkursy i akcje, jakie miały miejsce w gminie na przestrzeni roku m.in. akcję promocyjną „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa”, akcję Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów „Mała Książka – Wielki Człowiek”, konkurs wiedzy i konkurs plastyczny związany z jubileuszem 125-lecia ustanowienia Ordynacji Gołuchowskiej.
Przygotowano pokaz zdobienia bombek świątecznych, warsztaty bombkowe, wielkoformatowe malowidła, świąteczne animacje i spotkanie z Mikołajem.
Na stoiskach jarmarcznych można było kupić stroiki, kartki, bombki i elfy świąteczne. Seniorzy prowadzili kawiarenkę, Stowarzyszenie AKACJA częstowało bigosem, a KGW Bielawy piernikami.
Jarmark połączono również z Dniem Dawcy Szpiku organizując punkt rejestracji potencjalnych dawców. Celem było znalezienie dawcy dla Krzyśka z Gołuchowa i innych chorych.
Info. GCK ZAMEK

Zdjęcia:

Przeczytano: 856 razy.

Wydrukuj

Do góry