Wiadomości

23 października 2012 11:53 | Wiadomości

VII Gminny Dzień Seniora

W dniach  11 i 18 października 2012 r. odbyły się obchody VII Gminnego Dnia Seniora. Organizatorzy: Rada Gminy, Wójt oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołuchowie, wysłali ponad 860 zaproszeń dla osób powyżej 70-go roku życia. W spotkaniu uczestniczyło blisko pół tysiąca mieszkańców (215 osób w Jedlcu - 11.10.2012 oraz 260 osób w Kucharkach – 18.10.2012 r.).

W uroczystościach wzięli udział m.in. Wójt Gminy Marek Zdunek, Radni Gminy oraz Sołtysi. Gości przywitał Kierownik GOPS Marcin Ferenc. Uroczystość uświetniły występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Jedlcu i Kucharkach, Chór Emerytów z Gołuchowa oraz połączone siły Kapeli „Tursko” i „Żychlinioki” pod kierownictwem Jerzego Małeckiego. W Jedlcu jako niespodziankę przygotowano kwiaty jubilatowi, który akurat w tym dniu obchodził swoje urodziny – był to Jan Komorski z Turska. W Kucharkach wręczono kwiaty najstarszemu uczestnikowi – 98-letniemu Władysławowi Wawrzyniakowi.

W tym roku, po raz pierwszy Organizatorzy wręczyli wyróżnienia pn. „Spoko Senior” dla osób, które ukończyły 70 rok życia i nadal aktywnie działają społecznie.   

Wyróżnienie te otrzymali:

  1. Marianna Młynarczyk z Jedlca
  2. Halina Krzyżak z Gołuchowa
  3. Edmund Stasiak z Krzywosądowa
  4. Zdzisław Jędraszek z Kościelnej Wsi
  5. Jerzy Twardowski z Kucharek.

 

 

Źródło: GOPS

Zdjęcia:

Przeczytano: 2731 razy.

Wydrukuj

Do góry