Wiadomości

15 stycznia 2014 08:42 | Wiadomości

22 tysiące w 22 finale

Po raz dwudziesty drugi w gminie Gołuchów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcja rozpoczęła się już w sobotę, 11 stycznia 2014 r. Tego dnia w Powozowni – budynku Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie - odbył się koncert zespołu Calisia Saxophone Quintet oraz aukcja gadżetów WOŚP, dzieł plastycznych i różnych smakowitości. Występ 5 saksofonistów spotkał się z aplauzem licznie zgromadzonej publiczności. Także aukcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Zebrano dzięki niej rekordową kwotę 5655 zł.

W niedzielę pieniądze – na terenie całej gminy - zbierało 64 wolontariuszy. Tego dnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gołuchowie prawie 500 osób obserwowało turniej piłki nożnej uczniów klas I-IV, pokazy gimnastyczne i taneczne, w których wystąpiły dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej, oraz pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Pleszewie. Później można było skosztować potraw serwowanych w kawiarence, prowadzonej przez gimnazjalistów i wziąć udział w licytacji.

Przed 20.00 odbyły się pokazy taneczne piąto- i szóstoklasistów oraz występ młodych rockmanów. A w godzinie „światełka do nieba” ogłoszono wynik. Zebrano 22.513,04 zł oraz waluty obce. Jest to kwota wyższa niż w poprzednim roku. 

Zdjęcia:

Przeczytano: 2462 razy.

Wydrukuj

Do góry