Wiadomości

07 października 2014 13:13 | Wiadomości

Finał Wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

W niedzielę 05.10.2014 w Opalenicy na stadionie Miejskim (centrum pobytowe reprezentacji Portugali na Euro 2012) odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Wsród ośmiu najlepszych zespołów w kategorii chłopców straszych znalazła się drużyna Gimnazjum w Gołuchowie. Awans do turnieju finałowego poprzedziły trzy turnieje eliminacyjne w Gołuchowie, Jarocinie i Koninie w których chłopcy pokonali wszystkie zespoły.
W turnieju finałowym w fazie grupowej gołuchowianie rozegrali mecze z Michorzewem (3:0), Kaliszem (1:1) oraz Gnieznem (0:2).
Wyniki fazy grupowej premiowały nasz zespół do spotkania pófinałowego gdzie przeciwnikiem okazała się ekipa Grodziska Wlkp. Mecz był bardzo wyrównany a na 5 minut przed końcem chłopcy remisowali 1:1, końcówka spotkania to jednak przewaga przeciwników i w konsekwencji strata 4 bramek.
W meczu o brązowe medale gołuchowscy gimnazjaliści spotkali się ponownie z Gnieznem po zaciętym i emocjonującym spotkaniu do roztrzygnięcia potrzebna była dogrywka a potem rzuty karne. Niestety mimo dwóch tzw \"piłek meczowych\" dla naszego zespołu to chłopcy z Gniezna mogli się cieszyć z brązowych medali i pucharu za III miejsce.
Ostatecznie nasz zespół ulasował się na 4 miejscu w Wielkopolsce co i tak jest dużym sukcesem dla chłopców, wygrał zespół z Grodziska Wlkp. który reprezentować będzie nasze województwo w Finale w Warszwie.
Podczas turnieju ekipę z Gołuchowa dopingowali rodzice oraz samorządowcy Gminy Gołuchów - Jan Sobczak, Marian Bednarek, Wojciech Walczak.
Skład drużyny : Daniel Draszawka, Jakub Michalak, Adam Michalczak, Jakub Walczak, Kacper Wróblewski, Patryk Szubert, Adam Lesień, Mateusz Przybylski, Mateusz Dobrzyński.
Opiekunem zespołu był Jarosław Ślusarz
W nagrodę za udział w finale chłopcy otrzymali komplety sportowe firmy Zina oraz pamiątkowy dyplom.