Wiadomości

24 października 2014 21:50 | Wiadomości

Konkurs „Imiona dla żubrów"

Trzy żubry urodzone w tym roku w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie czekają na imiona. Zapraszamy do udziału w konkursie i nadsyłania propozycji nazwania naszych żubrów. Wybrane przez jury imiona zostaną zgłoszone do Księgi Rodowodowej Żubrów, a ich autorzy nagrodzeni i zaproszeni do Ośrodka na uroczystość nadania imion.

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto zgłosi łącznie trzy imiona (dwa dla byczków i jedno dla jałówki). Ważne, aby wszystkie propozycje rozpoczynały się od liter „Po”, które wyróżniają zwierzęta pochodzące z linii białowieskiej. Jest to wymóg regulowany przez Księgę Rodowodową Żubrów. Wysoko punktowane będą te, które jeszcze nie figurują w Księdze. Zgłoszenia opatrzone adresem autora należy kierować drogą elektroniczną na adres: okl@okl.lasy.gov.pl lub listownie na adres: Ośrodek Kultury Leśnej, ul. Działyńskich 2, 63-322 Gołuchów z dopiskiem: Konkurs „Imiona dla żubrów”.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie www.okl.lasy.gov.pl

Zapraszamy do udziału!

 Źródło: Alicja Antonowicz, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Przeczytano: 2177 razy.

Wydrukuj

Do góry