Wiadomości

19 sierpnia 2015 10:22 | Wiadomości

Estrada Folkloru na Dożynkach gminnych

W ramach tegorocznych Dożynek Gminnych w Gołuchowie (30 sierpnia 2015, godz. 15:00 Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu) odbędzie się Estrada Folkloru 2015, podczas której zaprezentują się zespoły ludowe kultywujące wielkopolski folklor.

Program Estrady obejmował będzie:

•             barwne widowisko muzyczne, taneczne i śpiewacze w wykonaniu zespołów ludowych z Południowej Wielkopolski w pięknej scenerii i w specjalnej oprawie scenograficznej (obrzęd dożynkowy w wykonaniu  Zespołu Pieśni i Tańca „Tursko”, część artystyczna w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego GŁOGOWIANIE z Głogowy, Zespołu z Kociny, Zespołu Śpiewaczego KORZENIEWIANKI z Korzeniewa, pow. Kaliski oraz Zespołu Folklorystycznego i Kapeli KALINA.

•             obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Tursko,

•             Warsztaty i Targi Sztuki Ludowej – nauka garncarstwa, plecionkarstwa i słomkarstwa, tworzenie ozdób z bibuły oraz rzeźbienie w drewnie,

•             plenerowa wystawa fotografii z archiwum CKiS w Kaliszu,

•             zabawa przy muzyce ludowej.

Organizatorem Estrady jest Centrum Kultury i Sztuki z Kalisza.

Estrada Folkloru 2015 odbywa się w ramach projektu CKiS pn. „Przeszłość dla przyszłości. Dokumentacja i popularyzacja unikalnych zjawisk kultury tradycyjnej Ziemi Kaliskiej” ze środków Województwa Wielkopolskiego oraz ze środków MKiDN.

 Zapraszają:

CENTRUM KULTURY I SZTUKI W KALISZU

Samorząd Gminy Gołuchów

Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” w Gołuchowie

Partner medialny: RADIO CENTRUM rc.fm

Przeczytano: 2514 razy.

Wydrukuj

Do góry