Wiadomości

19 stycznia 2016 13:58 | Wiadomości

Rok Kulturalny w Gołuchowie rozpoczęty

Koncertem Noworocznym zorganizowanym w minioną niedzielę w „Powozowni” Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie zainaugurowano Rok Kulturalny w Gołuchowie. W klimatycznej sali, dla ponad dwustuosobowej publiczności, wystąpili wychowankowie Akademii Wokalno – Scenicznej Joanny Gogulskiej – dyrygentki, kompozytorki i aranżerki. Joanna Gogulska od dwóch lat współpracuje z Gołuchowskim Centrum Kultury „ZAMEK”, a jej podopieczni to dzieci, młodzież oraz …. dorośli mieszkańcy gminy Gołuchów, którzy w comiesięcznych warsztatach i spotkaniach z Panią Joanną widzą sposób na rozwijanie swoich muzycznych pasji.

Gości powitał oraz Rok Kulturalny otworzył wójt Marek Zdunek, opowieścią wigilijną w nastrój świąteczny wprowadziła zebranych Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak – dyrektor GCK ZAMEK, słowo wprowadzające do utworów przygotował Witold Pelka, na gitarze basowej grał Tomasz Cyranowicz, na perkusji – Mariusz Stawicki, na klawiszach – Robert Goździewicz.

Gościom zaprezentowano świąteczne piosenki, pastorałki oraz kolędy w wyjątkowych aranżacjach muzycznych autorstwa Joanny Gogulskiej.

W trakcie koncertu zaprezentowała się również Barbara Dymalska z Kościelnej Wsi- laureatka Młodzieżowej nagrody Artystycznej Erkner 2015.

Wyjątkową oprawę wizualną – recyklingową scenografię żywego światła, przygotował SeBaba.

Info. GCK ZAMEK

Fot. Magdalena Tomczak

Zdjęcia:

Przeczytano: 2350 razy.

Wydrukuj

Do góry