Biblioteka - Aktualności

09 maja 2017 15:17 | Biblioteka - Aktualności

Spotkania z Pawłem Beręsewiczem

Dnia 09 maja 2017 roku Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów zorganizowała dwa spotkania autorskie z Pawłem Beręsewiczem uznanym tłumaczem oraz autorem  powieści, opowiadań i wierszy adresowanych do młodych czytelników m.in. „Tajemnica człowieka z blizną”, „Noskawery”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Odbyły się one w filiach bibliotecznych w Tursku oraz Kucharkach, a uczestniczyły w nich dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej.
Podczas spotkań pisarz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej karierze zawodowej oraz warsztacie pisarskim, a następnie stawiając pytanie „czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej?” wywołał, wśród publiczności, dyskusję na temat czytelnictwa. Chętni zaproszeni zostali, przez pisarza, do bezpośredniej rozmowy na temat jego książek. Były to tzw. rozmowy przy „kawie bądź herbacie”, podczas których poruszano tematykę dotyczącą mody, pieniędzy, miłości i sportu, opierając się na utworach pisarza, który opowiadał o przygodach swoich bohaterów nie zdradzając zakończeń ich historii.
Kiedy przyszedł czas na zadawanie pytań, dzieci miały ich całe mnóstwo, ciekawiło je skąd pisarz czerpie pomysły, gdzie tworzy, czy postacie z książek mają swoje pierwowzory w rzeczywistym świecie?
Po spotkaniu można było kupić książki Pawła Beręsewicza oraz otrzymać autograf.
Nasze filie biblioteczne posiadają również wiele książek tego autora w swoich zbiorach – dlatego serdecznie zapraszamy do wypożyczania.
Spotkania zorganizowane zostały przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gołuchów oraz Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów” w ramach realizacji projektu „Między rzeczywistością a wyobraźnią – twórcze spotkania z literaturą w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1415 razy.

Wydrukuj

Do góry