Biblioteka - Aktualności

12 maja 2017 08:59 | Biblioteka - Aktualności

Tydzień Bibliotek – z przedszkolakami. Przedstawienia teatrzyku Kamishibai

Z okazji Tygodnia Bibliotek (przypadającego 8-15 maja) Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów zorganizowała dla najmłodszych czytelników nietypowe zajęcia: przedszkolaki obejrzały teatrzyk Kamishibai. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika czytania i opowiadania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki czy opowiadania.  Przedszkolaki z Gminy Gołuchów usłyszały i zobaczyły m.in. bardzo pouczającą historię pewnego spotkania pt. „Kotka Milusia”. To opowieść o tym, czy możemy żyć samotnie, czym jest wolność i jakie są jej granice. Natomiast wzruszająca opowieść „Szukając Marudka” za pomocą sugestywnych, pięknych ilustracji obrazowała wielką przyjaźń chłopca i jego pieska.
Po wysłuchaniu opowieści dzieci rysowały swoje własne klub wymarzone kotki i pieski, a następnie przeglądały wybrane przez siebie książeczki. Chętnie zabrałyby je sobą do domu, dlatego serdecznie zapraszamy naszych milusińskich wraz z rodzicami do naszych wypożyczalni – w Bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie!

Przedstawienia teatrzyku Kamishibai zorganizowane zostały w Gołuchowie i Kościelnej Wsi przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gołuchów oraz Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów” w ramach realizacji projektu „Między rzeczywistością a wyobraźnią – twórcze spotkania z literaturą w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1231 razy.

Wydrukuj

Do góry