Biblioteka - Aktualności

12 października 2017 15:18 | Biblioteka - Aktualności

Warsztaty literackie z Michałem Zawadką – relacja

11 października 2017 roku Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów zorganizowała warsztaty literackie z panem Michałem Zawadką – aktorem, lektorem, artystą estradowym, a przede wszystkim autorem książek motywacyjnych. Spotkania  odbyły się w filiach bibliotecznych  w Tursku oraz Kucharkach, uczestniczyły w nich dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej.
Uczniowie dowiedzieli się od pana Zawadki, kim jest lektor, dlaczego sms jest zbyt krótki, aby wyrazić wszystko to, co chcemy przekazać oraz co zrobić, żeby być dobrze zrozumianym przez innych. Podczas warsztatów mieli za zadanie narysować coś jednym kolorem kredki. Okazało się, że takie obrazki są zbyt nudne, bo mało kolorowe. Podobnie jest z mową, może być nudna i mało ciekawa…Pan Michał znalazł jednak na to sposób, rozgrzewał aparaty mowy uczniów i uświadamiał, dlaczego warto dbać o bogate i zróżnicowane słownictwo.
Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, każdy otrzymał jeden obrazek i na podstawie ułożonych rzędem obrazków mieli wymyślić krótkie opowiadania. Podczas tej zabawy było bardzo wesoło, a jednocześnie twórczo. Zajęcia z panem Zawadką miały na celu nauczyć dzieci wartości języka w codziennej komunikacji oraz zasad tworzenia dobrej wypowiedzi. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie można było kupić książki Michała Zawadki oraz otrzymać autograf od autora.
Warsztaty zorganizowane zostały przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gołuchów oraz Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów” w ramach realizacji projektu „Między rzeczywistością a wyobraźnią – twórcze spotkania z literaturą w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1034 razy.

Wydrukuj

Do góry