Biblioteka - Aktualności

16 maja 2019 14:37 | Biblioteka - Aktualności

Warsztaty ilustratorskie z Marianną Oklejak

15 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów oraz jej filii w Kościelnej Wsi zorganizowano warsztaty ilustratorskie dla dzieci. Prowadziła je pani Marianna Oklejak, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ilustratorka książek dla dzieci (m.in. serii „Basia”, autorstwa Z. Staneckiej), która opowiadała jak stworzyć i narysować ilustracje do książki/bajki. W ramach warsztatów ilustratorka, rozbudzając wyobraźnię, wprowadziła najmłodszych w kolorowy świat folkloru, opowiadając o ludowych tradycjach i wyświetlając zdjęcia przedstawiające przykłady zdobnictwa w sztuce ludowej. Zachęciła dzieci do wycinania, pokazując im przepiękne ludowe wycinanki. Młodzi uczestnicy warsztatów z zapałem zabrali się do pracy – najpierw wycięli połączone ze sobą koguty, później – girlandy prostych figur, a na koniec stworzyli ze swoich wycinanek plakaty (niektóre były nawet trójwymiarowe!).
Bardzo dziękujemy pani Mariannie Oklejak za tak ciekawie przeprowadzone, rozwijające wyobraźnię,  twórcze zajęcia dla naszych najmłodszych czytelników!
Warsztaty zorganizowano dzięki dofinansowaniu projektu „Czy to bajka, czy nie bajka?” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem projektu były: Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelnej Wsi.

Zdjęcia:

Przeczytano: 408 razy.

Wydrukuj

Do góry