Biblioteka - Aktualności

11 marca 2016 14:35 | Biblioteka - Aktualności

Dzień Kobiet w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów

8 marca 2016, z okazji Dnia Kobiet, w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów – Oddział dla Dzieci odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Gołuchowie. Dzieci z grup „Pszczółki” i „Rybki” złożyły wszystkim paniom bibliotekarkom miłe życzenia i wręczyły wykonaną własnoręcznie laurkę.
Następnie wysłuchały wierszyków okolicznościowych, opowiadały o pracy kobiet i potrzebie pomagania im, a później kolorowały róże i tulipany według własnego pomysłu. Przy niewielkiej pomocy pań nauczycielek przedszkolaki pisały, dla kogo przeznaczony jest ich kwiatek a także podpisywały swoje prace. W drugiej części spotkania mali goście biblioteki zapoznawali się z księgozbiorem dla dzieci, przeglądając obrazki i słuchając fragmentów wybranych przez siebie lektur czytanych przez panie.  
Podczas zajęć panowała miła, swobodna atmosfera, dzieciom bardzo podobały się książeczki, które przeglądały i bardzo chciały natychmiast zabrać je ze sobą. Pani bibliotekarka wytłumaczyła im jednak, że potrzebna jest karta biblioteczna, żeby móc wypożyczyć wybraną książkę.
Prace plastyczne przedszkolaków ozdobiły gazetki, a wybrane wcześniej książeczki zostały wypożyczone podczas wizyt w Bibliotece z rodzicami.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1332 razy.

Wydrukuj

Do góry