Biblioteka - Aktualności

22 marca 2016 13:48 | Biblioteka - Aktualności

WIELKANOCNE SPOTKANIA Z PRZEDSZKOLAKAMI W BIBLIOTECE


Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi użytkownikami naszej biblioteki – czyli przedszkolakami. Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci przedszkolnych poświęcone tematowi Wielkanocy zorganizowały zatem Oddział dla Dzieci w Gołuchowie oraz Filia Biblioteczna w Tursku. Spotkania te miały na celu przybliżenie dzieciom tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi, jak również wprowadzenie ich w przedświąteczną atmosferę. W oparciu o fragmenty czytanych przez bibliotekarki tekstów związanych z Wielkanocą „Wielkanoc w Bullerbyn”, „Wielkanocny baranek” oraz opowiadania o pewnych zającach co malowały jaja – dowiedziały się jakie zwyczaje wielkanocne panują w Polsce, a jak to wygląda np. w Szwecji.
Drugą część spotkań zdominowały zajęcia plastyczne podczas, których dzieci wykonały „wielkanocnego zająca”, dorysowywały wielkanocnemu zajączkowi brakujące fragmenty ciała, odpowiednie produkty spożywcze w niesionym przez niego koszyczku oraz kolorowały rysunek. Przedszkolaki  chętnie kolorowały również inne obrazki związane z wielkanocnymi zwyczajami i ulubionymi bohaterami bajek.
Pod koniec spotkań, jak zwykle, przedszkolaki mogły pooglądać wybrane przez siebie książeczki i posłuchać ich tekstów czytanych przez panie w bibliotece. Zainteresowanie księgozbiorem było ogromne, wiele dzieci obiecywało, że przyjdą z rodzicami i wypożyczą książki, które najbardziej im się spodobały. Niektóre przyszły zaraz po zajęciach w przedszkolu – dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia prac swoich dzieci na gazetkach naszej Biblioteki!

 

Zdjęcia:

Przeczytano: 1570 razy.

Wydrukuj

Do góry