Pozyskane środki z UE

22 maja 2019 08:36 | Pozyskane środki z UE

"Rozwój usług wsparcia w powiecie pleszewskim"

W latach 2016 – 2018 Gminny Ośrodek Ppmocy Społecznej w Gołuchowie, realizował projekt pn. „Rozwój usług wsparcia rodziny w powiecie pleszewskim”.

Projekt realizowany był w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie, Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pleszewie, Fundacją Aktywności Lokalnej – Stowarzyszeniem „Skarabeusz”.

Dofinansowanie projektu pochodzilo ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach Działania 7.2 „Usługi społeczne i zdrowotne”, Poddziałania 7.2.2 „Usługi społeczne i zdrowotne”.

W ramach projektu poprzez rozwój świadczonych usług opiekuńczych zakupiono telefony i urządzenia (bransolety) dla wdrożenia systemu teleopieki w Gminie Gołuchów dla osób zależnych z terenu gminy oraz przez 2 lata opłacano abonament za usługę teleopieki. W ramach projektu świadczona była również pomoc prawna oraz zorganizowano szkolenie dla asystentów osób niepełnosprawnych, a także zakupiono dwa samochody osobowe dla opiekunek środowiskowych.

Wartość projektu wynosiła 314 638,00 zł.

Przeczytano: 595 razy.

Wydrukuj

Do góry