Inwestycje realizowane

02 sierpnia 2010 11:52 | Inwestycje realizowane

Remont Sali wiejskiej w Kucharkach

Inwestycja dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 r. Prace remontowe rozpoczęte w lutym 2010 r. polegały na zmianie pokrycia dachowego blachą powlekaną trapezowa. Wykonano izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z płyt styropianowych. Powstał nowy stropodach z klinów styropianowych laminowanych papą, pokrycie dwoma warstwami papy termozgrzewalnej - papy podkładowej na osnowie poliestrowej modyfikowanej. Wykonano gzymsy z cegieł pełnych klinkierowych. Przemurowano kominy. Wykonano montaż prefabrykowanych rur spustowych i rynien dachowych z blachy ocynkowanej.

Wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej polegało na montażu okien rozwieranych i uchylno-rozwieranych jednodzielnych z PCV wraz z parapetami z obróbką obsadzenia. Zostały wykonane nowe drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Elewacje zewnętrznej części budynku wykonano metodą lekko-mokrą. Ściany ocieplono płytami styropianowymi. Wyprawa elewacyjna cienkowarstwowa z tynku mineralnego wykonana ręcznie na uprzednio przygotowanym podłożu. Część frontowa niska została ocieplona i wykonana z klinkieru.

Remont podłogi sali głównej wraz ze sceną polegał na izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej z folii polietylenowej, izolacje cieplne z płyt styropianowych twardych. Położono posadzki z deszczułek drewnianych dębowych, przeprowadzono trzykrotne lakierowanie parkietów. Podłoga na scenie wykonana z paneli podłogowych, nowe schody wraz z balustradą z drewna dębowego. Podłogi w pozostałych pomieszczeniach wykonano z płytek gresowych. Ściany wewnętrzne budynku dwukrotnie malowano farbami emulsyjnymi. Sale wyposażono w nowe stoły i krzesła.

Teren poza budynkiem sali został wyłożony kostką brukową betonową, powstało ogrodzenie z elementów żelbetowych, schody zewnętrzne z płytek kamionkowych gres mrozoodpornych. Ponadto wykonano montaż oświetlenia na słupach oświetleniowych, kanalizację deszczową. Zamontowano słupki wraz z siatką do piłki siatkowej.

Wiejski Dom Kultury w Kucharkach został oddany do użytku w sierpniu 2010 r. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 457 071,19 zł.

Przeczytano: 3640 razy.

Wydrukuj

Do góry